OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku 18 października 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku 18 października 2020 r.

  1. Dziś obchodzimy Dzień Misyjny. Każdy z nas teraz może włączyć się w pracę misyjną. Aby to zrobić trzeba a) wziąć 100 – u gramowy woreczek ryżu od dzieci z parafialnego Koła Misyjnego, b) wrzucić do puszki kwotę pieniędzy, którą przeznaczamy na zakup żywności jednego dnia, c) wybrać dzień w tygodniu, w którym zamiast normalnych posiłków zjemy tylko ten ryż, w duchu solidarności z chrześcijanami na misjach, dla których 100 gram ryżu, to dzienna porcja żywności przez całe życie, d)  pomodlić się w intencji misji. Zebrane pieniądze przeznaczymy konkretnie na dzieci z Domu Dziecka i Żłobka w Ekwadorze, które prowadzą nasze siostry misjonarki Benedyktynki, w tym pochodząca z naszej parafii s. Karmela Pilarska. Akcją dowodzi s. Ernesta. Właścicielom firmy Kupiec, państwu Darulomdziękujemy za ufundowanie ryżu.
  2. W czwartek, w kalendarzu liturgicznym, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Msze św. o godzinie 700, 730 i 1830.
  3. Trwa różańcowy miesiąc październik. W naszym kościele na tablicy, pięknie prezentują się różańce, wykonane przez dzieci. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie na godzinę 1800 na różaniec, a dzieci i młodzież zapraszamy na we wtorki i czwartki na godzinę 1745. W każdą środę różaniec prowadzi wspólnota Żywego Różańca.
  4. Informujemy, że tegoroczne wypominki, będą czytane do niedzieli 1. listopada włącznie. Od niedzieli 8. listopada będą czytane nowe wypominki. Nie ma jeszcze wytycznych Władz państwowych i kościelnych, co do organizacji dnia Wszystkich Świętych na cmentarzach. Być może z przyczyn bezpieczeństwa, wierni będą mieli do nich utrudniony dostęp. Dlatego lepiej nie zwlekać i wcześniej w spokoju, nawet od dziś, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, zamówić wypominkową modlitwę za bliskich zmarłych.
  5. Przed kościołem lub w zakrystii, można nabyć prasę katolicką.
  6.  W Przyszłą niedzielę tj.25 października o godz. 18:00 w kościele św. Wojciecha w Koninie sprawowana bedzie Msza trzeźwościowa. Po Eucharystii Górale ze szczyrku zapraszają na wieczór z JPII. Szczegóły na plakacie
  7. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Domu Ojca: + Anastazja Guzik, + Czesław Górecki, + Izabela Ostajewska, + Jadwiga Żerkowska, + Krystyna Zandecka. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
  8.  Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.