OGŁOSZENIA PARAFIALNE Druga Niedziela Adwentu 6 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Druga Niedziela Adwentu 6 listopada 2020 r.

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach adwentowych. W dobie pandemii, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa uczestnikom duchowych ćwiczeń, rekolekcje będą trwały przez trzy tygodnie. Dzisiaj nauki rekolekcyjne głosi ks. Marcin, w przyszłą niedzielę nauki wygłosi ks. Janusz, a za dwa tygodnie w ostatnią niedzielę adwentu nauki wygłosi ks. Kamil. Spowiedź rekolekcyjną można obyć codziennie przed każdą Mszą św.

2. Zachęcamy do udziału we Mszy św. roratniej z lampinami. Roraty są o godzinie 630 w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a we wtorki i czwartki o godzinie 1830. Zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży i wszystkich Parafian.

3. We wtorek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godzinie 630, 830, 1000, 1830.

4. Od czwartku rusza druga edycja akcji Zgarnij siano od księdza. Podczas czwartkowych ławeczek spotkania aż do Świąt Bożego Narodzenia, na Pl. Wolności od godziny 1530, będzie można wyspowiadać się u ks. Kamila oraz nabyć sianko pod obrus wigilijny. Celem akcji jest zbiórka ofiar na rzecz Konińskiego Hospicjum św. Jana Pawła II.

5. Wszyscy, którzy od tego tygodnia nabędą sianko w naszej Parafii, w kancelarii lub w zakrystii po Mszach św., wesprą dzieła ewangelizacyjne wśród parafialnej młodzieży. Bóg zapłać za zrozumienie i życzliwość.

6. W piątek 11. grudnia zapraszamy wszystkich pragnących spotkać miłość swego życia, na godzinę 1930 na Mszę św. dla singla.

7. W przyszła niedzielę 13. grudnia, obchodzimy smutną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 r. O godzinie 1000 odbędzie się Msza św. i obchody 39. rocznicy poświęcenia Sztandaru Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Aluminium Konin.

8. Za tydzień w niedzielę parafialne koło misyjne, którym opiekuje się siostra Ernesta, organizuje Mini Kiermasz Świąteczny. W przedsionku kościoła po Mszach św. o godzinie 1000, 1130 i 1300, będzie można nabyć stroiki świąteczne i inne ozdoby.

9. Ogłaszamy konkurs na Bożonarodzeniową szopkę. Prace mogą być wykonane przez dzieci, jak i przez całe rodziny. Wykonane prace wraz z dołączonym imieniem, nazwiskiem i wiekiem autorów, należy dostarczyć do naszej parafii do 20 grudnia 2020 r. Wszystkie szopki znajdą się na wystawie w kościele, a 10 stycznia 2021 r. będzie rozstrzygnięcie konkursu. Więcej informacji na parafialnym facebook`u, gablotach, u siostry Ernesty i katechetów.

10. Nasza parafia włącza się w akcję „Fundacji Małych Stópek” o nazwie: „Paczuszka dla Maluszka”. Każdy chętny, kto weźmie bombkę z choinki w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, zobowiązuje się tym samym do przygotowania paczki dla dziecka z Domu Ochrony Poczętego Życia w Odolanowie. Więcej informacji na parafialnym facebook`u, gablotach iu siostry przełożonej Hanny. Paczki przynosimy po 20. grudnia, do kancelarii lub pod choinkę w kaplicy adoracji.

11. Przed kościołem i w kancelarii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół. Opłatki będą dostarczane do domów. Osobą odpowiedzialną za to przedsięwzięcie jest Pan Organista, który będzie posiadał przy sobie stosowne upoważnienie. Opłatki można nabywać również w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby diakoni muzycznej w parafii. Za zrozumienie i życzliwość Bóg zapłać. Harmonogram:

 • 7.12.2020, poniedziałek, od godziny 1400; ul. Al. 1 Maja 1,2,3,4,5,6,8,11,12,14,16,18,19,20,22A.
  • 8.12.2020, wtorek, od godziny 1400, ul. Traugutta 2,4,6; ul. Sybiraków 1 i 2.
  • 9.12.2020, środa, od godziny 1400, ul. Kolejowa w całości i ul. Powstańców Styczniowych 1,2,3,5.
  • 10.12.2020, czwartek, od godziny 1400, ul. Górnicza w całości i Kotłowa; Ul. Energetyka.
  • 11.12.2020, piątek, od godziny 1400, ul. Bydgoska 4,5,6,8,10,12,14,16; Pl. Górnika 1,2,3.
  • 12.12.2020 sobota, od godziny 900, ul. Kleczewska 2,4,6,8,10; ul. Broniewskiego 1,2,3,4,6; ul. Północna, Dolna i Wiśniowa, ul. Poznańska, Stroma, Ogrodowa, św. Maksymiliana.

12.Przed kościołem można nabyć świecę Caritas na wigilijny stół. Duża świeca jest za 15 zł., mała za 5 zł. Kupując je wspieramy Dzieło Pomocy Dzieciom.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Wzrastania.

14.Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Zofia Pilarczyk,+ Danuta Kapustka, + Andrzej Michalak, + Teresa Janicka, + Aleksandra Stogińska, + Robert Marciniak, + Jadwiga Błoch, + Teresa Brandt, + Zyta Okońska, + Janina Matyba, + Tadeusz Jakóbowski, + Marianna Jarantowska i + Zofia Flisak. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

16. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.