OGŁOSZENIA PARAFIALNE Trzecia Niedziela Adwentu 13 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Trzecia Niedziela Adwentu 13 listopada 2020 r.

Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach adwentowych. W dobie pandemii, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa uczestnikom duchowych ćwiczeń, rekolekcje będą trwały jeszcze przez dwa tygodnie. Dzisiaj nauki rekolekcyjne głosi ks. Janusz, w przyszłą niedzielę nauki wygłosi ks. Kamil. Spowiedź rekolekcyjną można obyć codziennie przed każdą Mszą św.

2. Zachęcamy do udziału we Mszy św. roratniej z lampinami. Roraty są o godzinie 630 w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a we wtorki i czwartki o godzinie 1830. Zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży i wszystkich Parafian.

3. Trwa druga edycja akcji Zgarnij siano od księdza. Podczas czwartkowych ławeczek spotkania aż do Świąt Bożego Narodzenia, na Pl. Wolności od godziny 1530, będzie można wyspowiadać się u ks. Kamila oraz nabyć sianko pod obrus wigilijny. Celem akcji jest zbiórka ofiar na rzecz Konińskiego Hospicjum św. Jana Pawła II.

4. Wszyscy, którzy od tego tygodnia nabędą sianko w naszej Parafii, w kancelarii lub w zakrystii po Mszach św., wesprą dzieła ewangelizacyjne wśród parafialnej młodzieży. Bóg zapłać za zrozumienie i życzliwość.

5. Dziśparafialne koło misyjne, którym opiekuje się siostra Ernesta, organizuje Mini Kiermasz Świąteczny. W przedsionku kościoła po Mszach św. o godzinie 1000, 1130 i 1300, będzie można nabyć stroiki świąteczne i inne ozdoby.

9. Ogłaszamy konkurs na Bożonarodzeniową szopkę. Prace mogą być wykonane przez dzieci, jak i przez całe rodziny. Wykonane prace wraz z dołączonym imieniem, nazwiskiem i wiekiem autorów, należy dostarczyć do naszej parafii do 20 grudnia 2020 r. Wszystkie szopki znajdą się na wystawie w kościele, a 10 stycznia 2021 r. będzie rozstrzygnięcie konkursu. Więcej informacji na parafialnym facebook`u, gablotach, u siostry Ernesty i katechetów.

10. Trwa akcja „Fundacji Małych Stópek” o nazwie: „Paczuszka dla Maluszka”. Każdy chętny, kto weźmie bombkę z choinki w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, zobowiązuje się tym samym do przygotowania paczki dla dziecka z Domu Ochrony Poczętego Życia w Odolanowie. Więcej informacji na parafialnym facebook`u, gablotach i u siostry przełożonej Hanny. Paczki przynosimy po 20. grudnia, do kancelarii lub pod choinkę w kaplicy adoracji.

11. Przed kościołem i w kancelarii można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół. Opłatki są też dostarczane do domów. Osobą odpowiedzialną za to przedsięwzięcie jest Pan Organista, który będzie posiadał przy sobie stosowne upoważnienie. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby diakoni muzycznej w parafii. Za zrozumienie i życzliwość Bóg zapłać. Jutro 14.12. 2020 r. od godziny 1400, pan Organista dostarczy opłatek na ul. Kosmonautów 1,2,6,8,12; ul. Solskiego 2; ul. Jasna.

12.Przed kościołem można nabyć świecę Caritas na wigilijny stół. Duża świeca jest za 15 zł., mała za 5 zł. Kupując je wspieramy Dzieło Pomocy Dzieciom.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Miłujcie się i Dobrych Nowin.

14.Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Zenon Banasiak, + Józef Kurant, Teresa Szczepankiewicz, + Dorota Piętka, + Edyta Telesińska, + Krystyna Karpińska, + Józefa Jakubczak. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

16. Komunikat Konferencji Episkopatu Polski.

17. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.