OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela okresu Bożego Narodzenia – 03 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela okresu Bożego Narodzenia – 03 stycznia 2021 r.

1. W środę, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwane świętem Trzech Króli. Zapraszamy tego dnia do wspólnego śpiewania kolęd i na Msze św. o godzinie 700, 830, 1000 i 1830.

2. Papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Św. Józef jest od 150 lat patronem Kościoła Powszechnego oraz głównym patronem Diecezji Włocławskiej. Wierni czciciele św. Józefa mogą zyskać w tym szczególnym czasie wiele odpustów. W związku z powyższym wprowadzamy w naszej parafii nowe nabożeństwo – nowennę do św. Józefa. Nabożeństwo to będzie rozpoczynało Mszę św. o godzinie 1830 w każdą środę.

3. Zapraszamy do oglądania bożonarodzeniowych szopek wykonanych przez dzieci, znajdujących się na wystawie w górnym kościele.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Dobre Nowiny.

5. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Antoni Hejnowicz, + Roman Szewczyk, + Bożena Jankowska, + Henryka Szymkowiak, + Piotr Pawlak, + Kazimierz Lewandowski, + Wojciech Olkiewicz, + Krzysztof Staszak, + Stanisław Brzezicha, + Roman Dzióbczyński. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

7. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.