OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Zwykła 24 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Zwykła 24 stycznia 2021 r.

1. W przyszłym tygodniu planujemy rozpocząć w naszej parafii kolędę. Istotą kolędy jest: a) błogosławieństwo domu/mieszkania i żyjących w nim Osób, b) modlitwa za żywych oraz zmarłych członków Rodziny, c) duszpasterski i bezpośredni kontakt z księdzem w Kościele Domowym, którym jest Rodzina, w celu umocnienia wspólnoty z Kościołem Parafialnym i pogłębienie wiary. W czasie, kiedy nadal trwa pandemia proponujemy, aby tradycyjna kolęda, odbyła się wyjątkowo w naszym kościele, w którym łatwiej zorganizować modlitwę w bezpiecznych warunkach. Proponujemy więc, aby Parafianie mieszkający w wyznaczonych ulicach przybyli w ustalonym dniu i godzinie na swoją kolędową Mszę św. Prosimy zabrać ze sobą wodę, którą uroczyście poświęcimy w kościele. Uczestnicy liturgii otrzymają specjalne Błogosławieństwo oraz kolędową pamiątkę. Zwyczajowo z racji kolędy, będzie można wspomóc materialnie swój parafialny kościół. Możliwa jest również tradycyjna wizyta duszpasterska w domach. Chętni na kolędę w domu mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii.  W czasie’ kiedy będzie to zgodne z normami bezpieczeństwa, po uzgodnieniu z zainteresowanymi, udamy się pod zapisane adresy.

2. Zgodnie z kilkuletnią tradycją, dziś w  naszej parafii gościmy Siostry Benedyktynki z Ukrainy. Siostry dzielą się świadectwem swojej pracy misyjnej w warunkach pandemii panującej również na Ukrainie. Zachęcamy, aby po Mszy św. wspomóc je materialnie. Bóg zapłać.  

3. W piątek 29. stycznia, zapraszamy młodych i czujących się młodo, na Eucharystię młodych do górnego kościoła na godzinę 1930.

4. W niedzielę przed świętem Matki Bożej Gromnicznej, tj. 31. stycznia, na Mszy św. o godzinie 1130, poświęcimy medaliki i świece dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

5. W przyszłą niedzielę w kościele św. Wojciecha w Koninie o godzinie 1800, będzie Msza św. trzeźwościową, sprawowana pod przewodnictwem ks. Pawła Śmigla. Po Eucharystii Organizatorzy Trzeźwienia przez kulturę, zapraszają na recital krakowskiej pieśniarki Jagi Wrońskiej. Szczegóły na plakacie.

6. Z powodu pandemii, planowany na 6. lutego bal parafialny, zostaje przełożony na możliwy do zrealizowania termin. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe 24. kwietnia.

7. Nasza parafia dysponuje kilkoma wózkami dla niepełnosprawnych i balkonikami ułatwiającymi chodzenie dla osób starszych i schorowanych. Rzeczy te można bezpłatnie wypożyczyć. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub do kancelarii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy.

9. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Mirosława Kwiatkowska, + Krystyna Górecka, + Maria Marciszak, + Szczepan Lewandowski, + Daniela Tomaszewska, + Henryk Zieleziński, + Andrzej Andrzejewski, + Tadeusz Łagowski, + Zofia Szmudzińska, + Irena Borkowska, + Maria Matuszak, + Lech Rogalski. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

11. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.