OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła 31 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła 31 stycznia 2021 r.

1. Rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. Istotą kolędy jest: a) błogosławieństwo domu/mieszkania i żyjących w nim Osób, b) modlitwa za żywych oraz zmarłych członków Rodziny, c) duszpasterski i bezpośredni kontakt z księdzem w Kościele Domowym, którym jest Rodzina, w celu umocnienia wspólnoty z Kościołem Parafialnym i pogłębienie wiary. W czasie, kiedy nadal trwa pandemia proponujemy, aby tradycyjna kolęda, odbyła się wyjątkowo w naszym kościele, w którym łatwiej zorganizować modlitwę w bezpiecznych warunkach. Msza św. kolędowa odbywać się będzie zawsze w górnym kościele o godz. 1830. W poniedziałek 1.02 zapraszamy mieszkańców ul. Wieniawskiego 1,2,3; we wtorek 2.02 z ul. Wieniawskiego 4,5,6; w środę 3.02 z ul. Wieniawskiego 7,8 i Moniuszki 1; w czwartek 4.02 ul. Północna, Dolna, Wiśniowa, Poznańska, Stroma, Ogrodowa, św. Maksymiliana, Jasna; w piątek 5.02 ul. Moniuszki 2,3,4; w sobotę 6.02 ul. Moniuszki 5,6,7. Prosimy zabrać ze sobą wodę, którą uroczyście poświęcimy w kościele. Uczestnicy liturgii otrzymają specjalne Błogosławieństwo oraz kolędową pamiątkę. Zwyczajowo z racji kolędy, będzie można wspomóc materialnie swój parafialny kościół. Możliwa jest również tradycyjna wizyta duszpasterska w domach. Chętni na kolędę w domu mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii.  W czasie, kiedy będzie to zgodne z normami bezpieczeństwa, po uzgodnieniu z zainteresowanymi, udamy się pod zapisane adresy.

2. We wtorek 2. lutego obchodzimy święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy ze świecami na Msze św. o godz. 700, 830, 1000 i 1830.

3. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek Miesiąca, dzień w którym wspominamy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Zachęcamy więc do gorliwej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

4. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na Msze św. o godzinie 700, 800 i 1700 1830. Wszystkich zachęcamy do dobrze przeżytej spowiedzi. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź na godzinę 1630. Dzieci prosimy, aby miały przy sobie książeczki na podpisy. Przypominamy, że istotą nabożeństw Pierwszych Piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.

5. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na godz. 700 oraz na godz. 800 na Mszę św. o Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i różaniec. Po Mszy św. o godzinie 1830 odbędzie się krąg Biblijny. Z przyczyn pandemicznych nie odbędzie się różaniec i Msza św. o godz. 2315  ani piesza pielgrzymka do Lichenia.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godzinie 1130, odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

7. Nasza parafia dysponuje kilkoma balkonikami dla niepełnosprawnych ułatwiającymi chodzenie dla osób starszych i schorowanych. Rzeczy te można bezpłatnie wypożyczyć. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub do kancelarii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Dobre Nowiny.

9. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Zenon Olszewski, + Stefan Markaczewski, + Sławomir Szczęsny. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

11. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.