OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła 7 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła 7 lutego 2021 r.

1. Wczoraj, z powodów diecezjalnych, zakończył posługę w naszej parafii ks. Janusz Kęsicki. Księdzu Januszowi dziękujemy za pracę w naszym kościele, za wytrwałą posługę chorym, w szkole i w konfesjonale. Życzymy księdzu Januszowi ludzkiej życzliwości i Bożego błogosławieństwa w kapłańskiej służbie dla Kościoła Włocławskiego. Szczęść Boże.

2. Kontynuujemy w naszej parafii kolędę. Istotą kolędy jest: a) błogosławieństwo domu/mieszkania i żyjących w nim Osób, b) modlitwa za żywych oraz zmarłych członków Rodziny, c) duszpasterski i bezpośredni kontakt z księdzem w Kościele Domowym, którym jest Rodzina, w celu umocnienia wspólnoty z Kościołem Parafialnym i pogłębienie wiary. W czasie, kiedy nadal trwa pandemia proponujemy, aby tradycyjna kolęda, odbyła się wyjątkowo w naszym kościele, w którym łatwiej zorganizować modlitwę w bezpiecznych warunkach. Msza św. kolędowa odbywa się zawsze w górnym kościele o godz. 1830. W poniedziałek 8.02 zapraszamy mieszkańców ul. Szeligowskiego 2,3,4,6,7 i z ul. Różyckiego 1,2; we wtorek 9.02 z ul. Międzylesie; w środę 10.02 z ul. Kurpińskiego 1,2,4,5,6 i Szymanowskiego 2,3,4; w czwartek 11.02 ul. Tuwima 1,2,3,4,5; w piątek 12.02 ul. Karłowicza 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10; w sobotę 13.02 ul. Wiechowicza 1,2,3 i ul. Bacewicz 1,2,3 oraz ul. Chopina 16, 16 A, 15, 21 G. Prosimy zabrać ze sobą wodę, którą uroczyście poświęcimy w kościele. Uczestnicy liturgii otrzymają specjalne Błogosławieństwo oraz kolędową pamiątkę. Zwyczajowo z racji kolędy, będzie można wspomóc materialnie swój parafialny kościół. Możliwa jest również tradycyjna wizyta duszpasterska w domach. Chętni na kolędę w domu mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii.  W czasie, kiedy będzie to zgodne z normami bezpieczeństwa, po uzgodnieniu z zainteresowanymi, udamy się pod zapisane adresy

3. W czwartek 11. lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Osoby chore i w podeszłym wieku zapraszamy na Mszę św. o godzinie 1000. Przypominamy, że z powodu pandemii, dla tych osób obowiązują nadal kościelne dyspensy.

4. W piątek, 12. lutego zapraszamy na godzinę 1930, na Mszę św. dla singla.

5. W sobotę 13. lutego, w naszej parafii odbędzie się ”spotkanie ze św. Walentym”. Na to spotkanie zaprasza dzieci s. Ernesta, która przyjmuje zapisy już od 5. lutego. Więcej informacji na parafialnym facebook`u oraz u siostry Ernesty.

6. W niedzielę 14. lutego po Mszy św. o godzinie 1000, odbędzie się zebranie Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy zainteresowanych.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Dobre Nowiny i Miłujcie się.

8. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Marianna Deręgowska, + Edward Gorzeliński, + Roman Bączkiewicz, + Anna Strucińska, + Marek Macudziński, + Barbara Szurgot, + Halina Grzelak, + Alfred Graczyk, + Henryk Wilczewski. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

10. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.