OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego 2021 r.

1. Kontynuujemy w naszej parafii kolędę. W czasie, kiedy nadal trwa pandemia prosimy, aby tradycyjna kolęda, odbyła się wyjątkowo w naszym kościele, w którym łatwiej zorganizować modlitwę w bezpiecznych warunkach. Msza św. kolędowa odbywa się zawsze w górnym kościele o godz. 1830. W poniedziałek 22.02 zapraszamy mieszkańców ul. Kosmonautów 1,2,6,8,12 i Powstańców Styczniowych 2,3,5; we wtorek 23.02 z ul. Kleczewskiej 2,4,6,8,10 i Broniewskiego 1,2,3,4,6; w środę 24.02 zapraszamy na kolędę uzupełniającą. Prosimy zabrać ze sobą wodę, którą uroczyście poświęcimy w kościele. Uczestnicy liturgii otrzymają specjalne Błogosławieństwo oraz kolędową pamiątkę. Zwyczajowo z racji kolędy, będzie można wspomóc materialnie swój parafialny kościół. Możliwa jest również tradycyjna wizyta duszpasterska w domach. Chętni na kolędę w domu mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii.  W czasie, kiedy będzie to zgodne z normami bezpieczeństwa, po uzgodnieniu z zainteresowanymi, udamy się pod zapisane adresy.

2. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, korzystania ze spowiedzi św. i do podjęcia abstynencji od alkoholu lub innego wyrzeczenia, zapraszamy w piątek do Kościoła na Drogę Krzyżową na godzinę 1000 dla osób starszych lub na godzinę 1800 dla pozostałych Parafian oraz w niedzielę na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godzinę 1800.

3. W najbliższy piątek o godz. 19:30 odbędzie się kolejna Eucharystia Młodych. Tym razem
w parafii św. Bartłomieja (fara). Gorąco zapraszamy wszystkich młodych, nie tylko ciałem, ale także młodych duchem.

4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wstąpienia w grono tworzącej się nowej Róży.Członkowie Róży zobowiązują się w miejscu i czasie przez siebie wybranym, do rozważania jednej, wyznaczonej tajemnicy i odmówienia dziesiątki różańca, czyli 1 x Ojcze nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1 x Chwała Ojcu. Uczestnicy Żywego Różańca zyskują odpust zupełny dla wskazanych zmarłych. Zapisy u ks. Marcina w kancelarii lub zakrystii.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Dobre Nowiny oraz Gazetkę Parafialną.

6. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Jadwiga Jackowiak, + Wacława Bęgier, + Remira Stamblewska, + Irena Galęba, + Sławomira Kałużna,  + Zygmunt Dobersztyn, + Tomasz Chojnacki. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

8. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.                                                                 

Comments are closed.