OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2021 r.

1. Zakończyła się kolęda w kościele, trwa w zgłoszonych do odwiedzin domach. Już dziś dziękujemy naszym Parafianom za udział w Mszach św. kolędowych oraz za otwarte przed kapłanami drzwi i serca, za gościnność, życzliwość, miły klimat i poświęcony nam czas. Dziękujmy za szczere rozmowy, dobre rady i ufne wprowadzanie nas, w nieraz trudne sprawy rodzinne. Dziękujemy za złożone przy okazji kolędy ofiary, które są przeznaczone na bieżące remonty w kościele, na opłaty związane z utrzymaniem budynków parafialnych, na zobowiązania finansowe wobec Kurii Diecezjalnej i Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, i na składkę ubezpieczeniową Parafii. Pozostałą sumę zamierzam przeznaczyć na podatki i zobowiązania wobec instytucji świeckich. Reszta środków zasili konto parafialne. Jeszcze raz z serca dziękujemy za życzliwość, ofiarność i za zaufanie.

2. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, korzystania ze spowiedzi św. i do podjęcia abstynencji od alkoholu lub innego wyrzeczenia, zapraszamy w piątek do Kościoła na Drogę Krzyżową na godzinę 1000 dla osób starszych lub na godzinę 1800 dla pozostałych Parafian oraz w niedzielę na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godzinę 1800.

3. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek Miesiąca, dzień w którym wspominamy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Zachęcamy więc do gorliwej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

4. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na Msze św. o godzinie 700, 800 i 1700 1830. Wszystkich zachęcamy do dobrze przeżytej spowiedzi. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź na godzinę 1630. Dzieci prosimy, aby miały przy sobie książeczki na podpisy. Przypominamy, że istotą nabożeństw Pierwszych Piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.

5. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na godz. 700 oraz na godz. 800 na Mszę św. o Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i różaniec. Z przyczyn pandemicznych nie odbędzie się różaniec i Msza św. o godz. 2315  ani piesza pielgrzymka do Lichenia.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godzinie 1130, odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wstąpienia w grono tworzącej się nowej Róży.Członkowie Róży zobowiązują się w miejscu i czasie przez siebie wybranym, do rozważania jednej, wyznaczonej tajemnicy i odmówienia dziesiątki różańca, czyli 1 x Ojcze nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1 x Chwała Ojcu. Uczestnicy Żywego Różańca zyskują odpust zupełny dla wskazanych zmarłych. Zapisy u ks. Marcina w kancelarii lub zakrystii.

8. Nasza parafia włączyła się w akcję budowy studni w Czadzie w Afryce. Szczegóły na plakatach.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Dobre Nowiny oraz Gazetkę Parafialną.

10. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.                        

11. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Edward Szczęsny, + Stanisław Lesiński, + Zdzisław Kaczmarek. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

12. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.