OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 7 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 7 marca 2021 r.

1. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, korzystania ze spowiedzi św. i do podjęcia abstynencji od alkoholu lub innego wyrzeczenia, zapraszamy w piątek do Kościoła na Drogę Krzyżową na godzinę 1000 dla osób starszych lub na godzinę 1800 dla pozostałych Parafian oraz w niedzielę na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godzinę 1800.

2. Jutro obchodzimy Dzień Kobiet. Dziękując za dobro, pamiętajmy tego dnia w modlitwach o wszystkich Paniach.

3. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia organizuje Tydzień Modlitw o Ochronę Życia w dniach od 19 do 25 marca 2021 r. W trakcie kolejnych siedmiu dni będą polecane szczegółowe intencje za chore w okresie prenatalnym dzieci, ich rodziny, personel medyczny, polityków i ludzi mediów.

4. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wstąpienia w grono tworzącej się nowej Róży.Członkowie Róży zobowiązują się w miejscu i czasie przez siebie wybranym, do rozważania jednej, wyznaczonej tajemnicy i odmówienia dziesiątki różańca, czyli 1 x Ojcze nasz, 10 x Zdrowaś Maryjo, 1 x Chwała Ojcu. Uczestnicy Żywego Różańca zyskują odpust zupełny dla wskazanych zmarłych. Zapisy u ks. Marcina w kancelarii lub zakrystii.

5. Nasza parafia włączyła się w akcję budowy studni w Czadzie w Afryce. Szczegóły na plakatach.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Dobre Nowiny oraz Gazetkę Parafialną.

7. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.                 

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Kazimiera Walczak, + Edward Rosiński, + Czesław Walczak, + Zofia Cymerman. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

9. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.