OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.

1.Od jutra w naszej parafii rozpocznie pracę nowy wikariusz ks. Tobiasz Winnicki. Powitamy go uroczyście za tydzień, a już dziś życzymy Bożego błogosławieństwa na nowym odcinku duszpasterskiej posługi.

2. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, korzystania ze spowiedzi św. i do podjęcia abstynencji od alkoholu lub innego wyrzeczenia, zapraszamy w piątek do Kościoła osoby starsze na Drogę Krzyżową na godzinę 1000 lub na godzinę 1700 dzieci, a na 1800 pozostałych Parafian, zapraszamy w niedzielę na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godzinę 1800.

3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wstąpienia w grono tworzącej się kolejnej Róży.Zapisy u ks. Marcina w kancelarii lub zakrystii.

4. Nasza parafia włączyła się w akcję budowy studni w Czadzie w Afryce. Szczegóły na plakatach.

5. W piątek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie: 700, 730 i 1830.

5. Za tydzień w niedzielę 21 marca na Mszy św. o godzinie 1130 poświęcimy książeczki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym o św. Józefie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w niedzielę 21 marca po Mszy św. o godzinie 1130.

7. Nasza parafia od kilku dni dysponuje dwoma łóżkami pielęgnacyjnym dla długotrwale chorych, wózkami inwalidzkimi i balkonikami (chodzikami). Można ten sprzęt wypożyczyć bezpłatnie. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Jednocześnie dziękujemy darczyńcom: Irina Bondank  z Caritas Seniorenheime w Telgte (Westfalia), diakonowi  Werner  Fusenig  z Sassenberg oraz panu Adamowi Malińskiemu, znanemu działaczowi społecznemu Województwa Wielkopolskiego, za udostępnienie swoich kontaktów i zorganizowanie transportu. Dziękujemy panu Robertowi Popkowskiemu i firmie Cloon za sfinansowanie transportu. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Dobre Nowiny oraz Gazetkę Parafialną.

7. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.                 

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Zofia Sękowska, + Janusz Pachciarz, + Maria Szopa.  Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

9. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.