OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.

1. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. Tobiasza Winnickiego. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nowym odcinku duszpasterskiej posługi.

2. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, korzystania ze spowiedzi św. i do podjęcia abstynencji od alkoholu lub innego wyrzeczenia.

3. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia organizuje Tydzień Modlitw o Ochronę Życia w dniach od 19 do 25 marca 2021 r. W trakcie kolejnych siedmiu dni będą polecane szczegółowe intencje za chore w okresie prenatalnym dzieci, ich rodziny, personel medyczny, polityków i ludzi mediów.

4. W środę 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia, a w czwartek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W czwartek zapraszamy na Msze św. o godzinie: 700, 830, 1000 i 1830.

5. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.

6. Za tydzień 28 marca obchodzimy Niedzielę Palmową. Procesja z palmami na Mszy św. o godzinie 1130.

7.  W piątek z parafii p.w. św. Faustyny w Koninie wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Po więcej informacji na ten temat odsyłamy do kancelarii kościoła na Chorzniu.

8. Za tydzień w niedzielę zostanie przeprowadzona na terenie naszej parafii akcja charytatywna Żonkil Nadziei. Organizowana przez Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie. Akcję przeprowadzą uczniowie III Liceum oraz Harcerze. Za każdy gest dobrej woli ofiarodawca otrzyma kwiat żonkila, jako symbol walki z nieuleczalną chorobą.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Koło Misyjne pod opieką siostry Ernesty będzie prowadzić kiermasz ozdób wielkanocnych. Przy okazji zachęcamy do wzięcia udziału w akcji woreczek ryżudla najbiedniejszych dzieci w Ekwadorze.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Dobre Nowiny oraz Gazetkę Parafialną.

7. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.                 

9. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Dariusz Praczyk, + Stanisława Krawczyk, + Barbara Lubiniecka, + Zofia Kowalczyk, + Jan Wójtowicz, + Barbara Łechtańska.  Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.

10.

R E K O L E K C J E   W I E L K O P O S T N E

PROGRAM

26.03.2021 r. PIĄTEK

Godzina 700 Spowiedź i Msza św.

Godzina 830 Spowiedź i Msza św.

Godzina 1000 Droga Krzyżowa (Chorzy)

Godzina 1600 Spowiedź i Msza św.

Godzina 1700 Droga Krzyżowa (Dzieci)

Godzina 1830 Spowiedź i Msza św.

Godzina 1930 Eucharystia Młodych

27.03.2021 r. SOBOTA

Godzina 700 Spowiedź i Msza św.

Godzina 830 Spowiedź i Msza św.

Godzina 1000 Spowiedź i Msza św. (Dzieci)

Godzina 1600 Spowiedź i Msza św. (Młodzież)

Godzina 1830 Spowiedź i Msza św.

28.03.2021 r. NIEDZIELA PALMOWA

Godzina 700 Spowiedź i Msza św.

Godzina 830 Spowiedź i Msza św.

Godzina 1000 Spowiedź i Msza św. (Młodzież)

Godzina 1130 Spowiedź i Msza św. (Dzieci)

Godzina 1300 Spowiedź i Msza św.

Godzina 1830 Spowiedź i Msza św.

Godzina 2000 Spowiedź i Msza św.

11. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.