OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna 2 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna 2 maja 2021 r.

 1. Z dniem 27. kwietnia Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem włocławskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego. Dotychczasowy biskup włocławski Wiesław Mering osiągnął wiek emerytalny i będzie pełnił obowiązki administratora apostolskiego do dnia objęcia kanonicznego diecezji przez swojego następcę. Do księdza biskupa Seniora kierujemy słowa wdzięczności, a nowego Pasterza otaczamy modlitwą i życzliwością.
 2. Jutro w poniedziałek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godzinie 700, 830, 1000,1130, 1830 i 2000.

Nie będzie Mszy św. o godzinie 1300.

 • Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1810.
 • W Pierwszy Czwartek Miesiąca prosimy o modlitwę w  intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Msze św. o godzinie 700, 730 i 1830.
 • W Pierwszy Piątek Miesiąca można przystąpić do spowiedzi 30 minut przed Mszą św. o godzinie 700, 800, 1700 i 1830. Po Mszy św. wieczornej ks. Marcin wraz ze wspólnotą Emaus prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele.
 • W sobotę 8. maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Msze św. o godzinie 700, 730 i 1830.
 • W sobotę 8. maja o godzinie 1130, niedzielę 9. maja o godzinie 1130, 1300 i 1400 , w niedzielę 16. maja o godzinie 1000 i 1130 oraz w niedzielę 6. czerwca o godzinie 1000 planujemy w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej. Niestety to piękne święto musi (na dzień dzisiejszy) odbyć się w warunkach reżimu sanitarnego. Apelujemy do naszych Parafian, których ta uroczystość nie dotyczy, o przyjście na dodatkowe Msze św. o godzinie 1600 i 1700. Za niezależne od organizatorów utrudnienia przepraszamy.
 • Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wstąpienia w grono tworzącej się nowej Róży.Uczestnicy Żywego Różańca zyskują odpust zupełny dla wskazanych zmarłych. Zapisy u ks. Marcina w kancelarii lub zakrystii.
 • Można zapisać się również do Różańca Rodziców za Dzieci. Dodatkowe informacje u ks. proboszcza.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy, Dobre Nowiny, L`osservatore Romano oraz Gazetkę Parafialną.
 • Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Kaja Dyderska, + Irena Jacek, + Bogusława Raczkowska, + Bogdan Brud, + Benigna Tomczak.  Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im  wieczne spoczywanie.
 • Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.