OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

            Niedziela Najświętszej Trójcy

            30 maja 2021 r.

 1. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka. Ofiarujmy tego dnia wszystkim Dzieciom modlitwę. Msze św. o godzinie 700, 730 i 1830.
 2. W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godzinie 700, 830, 1000 i 1830. Po Mszy św. o godzinie 1000 odbędzie się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Ze względów pandemicznych procesja będzie wokół parafialnego kościoła. Oprawę muzyczną liturgii zapewni chór Soli Deo, pod batutą pani Katarzyny Jaworskiej. Wszystkich, którzy doceniają wartość muzyki sakralnej, prosimy o wstąpienie do chóru.
 3. Oktawa Bożego ciała codziennie po Mszy św. o godzinie 1830.
 4. Komunia św. rocznicowa odbędzie się 3. czerwca w Boże Ciało na Mszy św. o godzinie 830 dla SP 12: klasy A, B i C i o godzinie 1000 dla SP 6 i 4 klasy A i B, oraz SP 12: klasy D i E
  6 czerwca o godz. 8.30. 
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na Msze św. o godzinie 700, 800, 1700 i 1830. Wszystkich zachęcamy do dobrze przeżytej spowiedzi. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź na godzinę 1630. O godzinie 1910 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi młodzieżowa wspólnota Emaus. Przypominamy, że istotą nabożeństw Pierwszych Piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.
 6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na godzinę 700 oraz na godzinę 800 na Mszę św. o Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i różaniec. Także o godzinie 2230 odbędzie się wspólny różaniec, a następnie Msza św. o godzinie 2315 i piesza pielgrzymka do Lichenia.
 7. W niedzielę 6. czerwca o godzinie 1000 planujemy w naszym kościele uroczystość I Komunii Świętej. Ze względu na reżim sanitarny, apelujemy do naszych Parafian, których ta uroczystość nie dotyczy, o przyjście na dodatkową Mszę św. o godzinie 1700. Za niezależne od organizatorów utrudnienia przepraszamy.
 8. W dniu 9. czerwca o godzinie 1300, w Przychodni Lekarskiej Zatorze w Koninie przy ul. Wiechowicza 4, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy, USG nerek, USG piersi, USG stawów oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania wynosi 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
 9. Apel Komendanta Miejskiego Policji w Koninie…
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy i Gazetkę Parafialną.
 11. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Marian Goldman, + Irena Wawrzyniak, + Andrzej Kaczmarek i + Bolesław Adamowicz.  Dobry  Jezu  a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.
 13. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.