OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

            XIII Niedziela Zwykła

            27 czerwca 2021 r.

 1. Zakończył się rok szkolny i katechetyczny, a więc rozpoczynają się wakacje. Nauczycielom, uczniom, pracownikom szkół i rodzicom życzymy udanego wypoczynku i przypominamy o konieczności codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy św. i pierwszopiątkowej spowiedzi.
 2. Od poniedziałku przez cały okres wakacyjny, kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu, od poniedziałku do piątku od godziny 1600 do 1745.
 3. Do środy zapraszamy na godzinę 1810 na nabożeństwo czerwcowe.
 4. We wtorek 29. czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Msze św. o godzinie 700, 830, 1000 i 1830. Zapraszamy.
 5. W każdą środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną Apelem o godzinie 2000, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wstąpienia w jej grono.Uczestnicy Żywego Różańca zyskują odpust zupełny dla wskazanych zmarłych. Zapisy u ks. Marcina w kancelarii lub zakrystii.
 6. W Pierwszy Czwartek Miesiąca 1. lipca modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Msze św. o godz. 700, 730 i 1830.
 7. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na Msze św. o godzinie 700, 800, i 1830. Wszystkich zachęcamy do dobrze przeżytej spowiedzi. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź na godzinę 1800. Przypominamy, że istotą nabożeństw Pierwszych Piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.
 8. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na godzinę 700 oraz na godzinę 800 na Mszę św. o Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i różaniec oraz na godzinę 1830. Także o godzinie 2230 odbędzie się wspólny różaniec, a następnie Msza św. o godzinie 2315 i piesza pielgrzymka do Lichenia.
 9. 7. sierpnia po Mszy Świętej o godz. 600 rano, wyruszy 31. Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Już dziś gorąco zachęcamy do zapisywania się na tegoroczną pielgrzymkę. Zapisy od 20 lipca. Zgłaszać się można w kancelarii parafialnej. Na chwilę obecną, wszystko wskazuje na to, że pielgrzymka będzie przebiegała w tradycyjny sposób, jak w ubiegłych latach. Bogu za to dziękujemy, ponieważ to wyjątkowy czas wędrówki do tronu Pani Jasnogórskiej, ważny dla ducha i ciała. Pielgrzymka to także spore wyzwanie organizacyjne. Każdego roku przekonujemy się, że wspólnymi siłami udaje nam się wyjść i bezpiecznie dojść do Jasnej Góry. Drodzy Parafianie, nie udałoby się to, gdyby nie wasze wsparcie modlitewne i materialne. Każdego roku pomagacie nam nie tylko modląc się za nas, ale także pomagając nam w organizacji. Za każdy wasz gest dobrej woli serdecznie dziękujemy już dziś. Można także i w tym roku nas wesprzeć choćby poprzez zakup zgrzewki wody zwyczajem lat ubiegłych. Woda jest nam zawsze bardzo potrzebna.  Za każdą kroplę i za każdą złotówkę, którą nam ofiarujecie z całego serca dziękujemy. Jeszcze raz gorąco zapraszamy do tegorocznej wędrówki i do pomocy w organizacji. Niech Bóg błogosławi!
 10.  Biuro Pielgrzymkowe Caritas organizuje w dniach 11 – 16 września pielgrzymkę do Włoch. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Szczegóły u ks. Proboszcza.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy, Dobre Nowiny i Gazetkę Parafialną.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Urszula Matusiak i + Bronisława Eltman.  Dobry  Jezu  a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.
 14. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.