OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

            XV Niedziela Zwykła

            11 lipca 2021 r.

  1. W okresie wakacyjnym, kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu, od poniedziałku do piątku od godziny 1600 do 1745. Sprawy pilne można zgłaszać do księdza dyżurującego na nr telefonu 518 014 601.
  2. Dziękujemy rodzicom i młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w czerwcu, za złożone ofiary. Za pozyskane środki nabyliśmy zestaw nowych, wysokiej klasy ołtarzowych mikrofonów; te dotychczas używane będą służyły diakonii muzycznej w naszej parafii. Bóg zapłać.
  3. Dziś w niedzielę, 11. lipca zapraszamy na Mszę św. o godzinie 1600 w intencji Ofiar mordu na Polakach na Wołyniu.
  4. W każdą środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną Apelem o godzinie 2000, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca.
  5. 7. sierpnia po Mszy Świętej o godz. 600 rano, wyruszy 31. Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Kamil Jakubowski. Już dziś gorąco zachęcamy do zapisywania się na tegoroczną pielgrzymkę. Zapisy od 20 lipca. Zgłaszać się można w kancelarii parafialnej. Na chwilę obecną, wszystko wskazuje na to, że pielgrzymka będzie przebiegała w tradycyjny sposób, jak w ubiegłych latach. Bogu za to dziękujemy, ponieważ to wyjątkowy czas wędrówki do tronu Pani Jasnogórskiej, ważny dla ducha i ciała. Pielgrzymka to także spore wyzwanie organizacyjne. Każdego roku przekonujemy się, że wspólnymi siłami udaje nam się wyjść i bezpiecznie dojść do Jasnej Góry. Drodzy Parafianie, nie udałoby się to, gdyby nie wasze wsparcie modlitewne i materialne. Każdego roku pomagacie nam nie tylko modląc się za nas, ale także pomagając nam w organizacji. Za każdy wasz gest dobrej woli serdecznie dziękujemy już dziś. Można także i w tym roku nas wesprzeć choćby poprzez zakup zgrzewki wody zwyczajem lat ubiegłych. Woda jest nam zawsze bardzo potrzebna.  Za każdą kroplę i za każdą złotówkę, którą nam ofiarujecie z całego serca dziękujemy. Jeszcze raz gorąco zapraszamy do tegorocznej wędrówki i do pomocy w organizacji. Niech Bóg błogosławi!
  6.  Biuro Pielgrzymkowe Caritas organizuje w dniach 11. – 16. września pielgrzymkę do Włoch. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Szczegóły u ks. Proboszcza.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy, Dobre Nowiny i Gazetkę Parafialną.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Krystyna Błaszczyk, + Mieczysław Dobrowolski, + Mateusz Imbirowicz.  Dobry  Jezu  a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.
  10. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.