OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

            XVIII Niedziela Zwykła

            01 sierpnia 2021 r.

 1. W okresie wakacyjnym, kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu, od poniedziałku do piątku od godziny 1600 do 1745. Sprawy pilne można zgłaszać do księdza dyżurującego na nr telefonu 518 014 601.
 2. W każdą środę po Mszy św. o godzinie 1830 zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną Apelem o godzinie 2000, prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj obchodzimy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy chcą upamiętnić Bohaterów powstania i pomodlić się w ich intencji, zapraszamy na Mszę św. o godzinie 1600.
 4. W Pierwszy Czwartek Miesiąca 5. sierpnia modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Msze św. o godz. 700, 730 i 1830.
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca 6. sierpnia obchodzimy  święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 700, 830, 1700 i 1830. Wszystkich zachęcamy do dobrze przeżytej spowiedzi. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź na godzinę 1630. Przypominamy, że istotą nabożeństw Pierwszych Piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.
 6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na godzinę 600 rano na Mszę św., po której wyruszy 31. Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę. W kancelarii parafialnej nadal trwają na nią zapisy. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Kamil Jakubowski. Wędrówka do tronu Jasnogórskiej Pani to wyjątkowy czas na dziękczynienie Jej Synowi za otrzymane łaski, to czas zadośćuczynienia za popełnione grzechy i czas na kierowanie do Boga próśb. Pielgrzymka to także poważne wyzwanie organizacyjne. Prosimy więc o wsparcie, choćby poprzez zakup zgrzewki wody. Piękne pielgrzymkowe przeżycia zostają na zawsze we wspomnieniach, dzięki modlitewnemu i materialnemu wsparciu naszych Parafian, Sponsorów i wielu życzliwych Osób. Za pomoc w organizacji, za każdą kroplę wody i za każdą ofiarowaną złotówkę z całego serca dziękujemy. Tego dnia zapraszamy jeszcze na godzinę 800 na Mszę św. o Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i różaniec oraz na godzinę 1830. O godzinie 2230 odbędzie się wspólny różaniec, a następnie Msza św. o godzinie 2315 i piesza pielgrzymka do Lichenia.
 7.  Biuro Pielgrzymkowe Caritas organizuje w dniach 11. – 19. września pielgrzymkę do Włoch. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Szczegóły u ks. Proboszcza.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy, Dobre Nowiny i Gazetkę Parafialną.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszły: + Jadwiga Wojda i Zofia Bukowiecka.  Dobry  Jezu  a nasz Panie da im wieczne spoczywanie.
 11. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.