OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

            XXIII Niedziela Zwykła

            5 września 2021 r.

 1. W środę 8. września obchodzimy uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwane świętem Matki Bożej Siewnej. W naszej parafii Msze św. będą o godzinie 700, 830, 1000, ślubna o godzinie 1630 i 1830. Tego dnia z naszej parafii o godzinie 1500 wyruszy tradycyjna, piesza pielgrzymka do sanktuarium w Bieniszewie.
 2. Za dwa tygodnie 18. września będziemy przeżywać święto św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży. Już dziś proponujemy, aby nowy rok szkolny i katechetyczny rozpocząć z Bogiem. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich oraz ich rodziców, katechetów i nauczycieli na spowiedź w piątek 17. września i w sobotę 18. września na godzinę 1800 oraz na Msze św. w piątek i w sobotę na godzinę 1830. Uroczyste poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w niedzielę 19. września na Mszy św. o godzinie 1130.
 3. 24. września w piątek, będzie miała miejsce diecezjalna pielgrzymka młodzieży klas VIII szkoły podstawowej do Lichenia, pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
 4. Księża prefekci, siostra Ernesta i katecheci zapisują dzieci i młodzież do Pierwszej Komunii Świętej i do Sakramentu Bierzmowania. Pierwszą Komunię Świętą, jeśli pozwolą na to przepisy sanitarne, planujemy w drugą i trzecią niedzielę maja przyszłego roku, termin Bierzmowania podamy wkrótce.
 5. Od września zapraszamy we wtorki od godziny 2000 na spacer miłosierdzia przy naszym kościele oraz na ławeczkę spotkania w środę od godziny 1530 przy skwerze KDK.
 6. Rozpoczynamy nowy cykl kursów przedmałżeńskich. Zainteresowanych zapraszamy w piątki oprócz pierwszego w miesiącu na godzinę 1715 do auli.
 7. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 1000 do 1100 i po południu, od godziny 1600 do 1745 oraz w soboty od godziny 1000 do 1100. Sprawy pilne można zgłaszać do księdza dyżurującego na nr telefonu 518 014 601.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy, Dobre Nowiny i Gazetkę Parafialną oraz kalendarz na nowy rok.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Krzysztof Nowakowski, + Stanisław Kołodziejczak, + Sabina Krzemień, + Maria Stawicka i + Andrzej Ptak.  Dobry  Jezu  a nasz Panie da mu wieczne spoczywanie.
 11. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.