OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

            XXVI Niedziela Zwykła            26 września 2021 r.

 1. W sobotę 2. października we włocławskiej katedrze odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz diecezjalny kongres różańcowy. W uroczystościach wezmą udział księża, siostry zakonne oraz przedstawiciele Kół Różańcowych z naszej parafii. Pozostali Parafianie mogą dojechać do Włocławka we własnym zakresie. Program: Godzina 1000 Różaniec; Godzina 1030 konferencja; Godzina 1100 Eucharystia dziękczynna za beatyfikację Prymasa  Tysiąclecia, pod  przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek Miesiąca. W tym dniu prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii.
 3. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na Msze św. o godzinie 700, 800, 1700 i 1830. Na Mszy św. o godzinie 800 będziemy obchodzić 100 – lecie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Wszystkich zachęcamy do dobrze przeżytej spowiedzi. Dzieci i młodzież z pozostałych szkół zapraszamy na spowiedź na godzinę 1630. Dzieci prosimy, aby miały przy sobie książeczki na podpisy. Przypominamy, że istotą nabożeństw Pierwszych Piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.
 4. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na godzinę 700 oraz na godzinę 800 na Mszę św. o Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i różaniec oraz na godzinę 1830. Także o godzinie 2230 odbędzie się wspólny różaniec, a następnie Msza św. o godzinie 2315 i piesza pielgrzymka do Lichenia.
 5. W sobotę 2. października w naszej parafii od godziny 1000 do godziny 1300,będą miały miejsce „WARSZTATY Z ANIOŁAMI”. Zajęcia te są skierowane do dzieci. Zapisy i więcej informacji u siostry Ernesty i katechetów.
 6. W nadchodzącym tygodniu, od piątku rozpoczyna się różańcowy miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie o godzinie 1745 na nabożeństwa różańcowe, a dzieci i młodzież zapraszamy na różaniec na godzinę 1745 szczególnie we wtorki i czwartki.
 7. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i mieszkańców Konina na Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana, który będziemy obchodzić w niedzielę 10. października.
 8. Księża prefekci, siostra Ernesta i katecheci zapisują dzieci i młodzież do Pierwszej Komunii Świętej i do Sakramentu Bierzmowania (dotyczy klas ósmych). Pierwszą Komunię Świętą, jeśli pozwolą na to przepisy sanitarne, planujemy w drugą i trzecią niedzielę maja przyszłego roku, termin Bierzmowania podamy wkrótce.
 9. Zainteresowanych kursami przedmałżeńskimi zapraszamy w piątki oprócz pierwszego w miesiącu na godzinę 1715 do auli.
 10. Biuro pielgrzymkowe Caritas organizuje samolotową pielgrzymkę do Rzymu
  i Watykanu w terminie 04-08.10.2021 r. w cenie 2240 PLN + 230 EUR. Szczegóły u księdza proboszcza.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy, Dobre Nowiny i Gazetkę Parafialną oraz kalendarz na nowy rok.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Marek Kacprowicz, + Jerzy Szymański, + Lucjanna Borkowska, + Jadwiga Krüger, + Anna Nizioł.  Dobry  Jezu  a nasz Panie da mu wieczne spoczywanie.
 14. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.