OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

            XXVII Niedziela Zwykła

            03 października 2021 r.

  1. Zapraszamy wszystkich Parafian i mieszkańców Konina na Odpust ku czci św. Maksymiliana. Będziemy go obchodzić przyszłą w niedzielę 10. października. W tym roku obchodzimy 50 – tą rocznicę beatyfikacji Maksymiliana Kolbego, 50 – tą rocznicę wydania zgody na budowę filialnego kościoła, pierwszego w Polsce pod Jego wezwaniem, oraz poświęcenia placu, krzyża i kaplicy pw. św. Józefa Robotnika. W tym roku również obchodzimy 40 – rocznicę konsekracji naszego kościoła. Msze św. jak w każdą niedzielę. Oprawę muzyczną na Mszy św. o godzinie 1000 zapewni chór Soli Deo pod batutą Katarzyny Jaworskiej, o godzinie 1130 wystąpi schola młodzieżowa. Suma  odpustowa będzie o godzinie 1300 pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Stanisława Gębickiego. Uświetni ją Orkiestra Górnicza w Koninie pod batutą kapelmistrza Mirosława Pacześnego.
  2. Trwają zapisy do Pierwszej Komunii Świętej i do Sakramentu Bierzmowania (dotyczy klas ósmych). Pierwszą Komunię Świętą, jeśli pozwolą na to przepisy sanitarne, planujemy w drugą i trzecią niedzielę maja przyszłego roku, termin Bierzmowania podamy później.
  3. Zainteresowanych kursami przedmałżeńskimi zapraszamy w piątki oprócz pierwszego w miesiącu na godzinę 1715 do auli.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. można nabyć tygodnik Idziemy, Dobre Nowiny Rycerz Niepokalanej i Gazetkę Parafialną oraz kalendarz na nowy rok.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: + Jadwiga Piotrowska, + Irena Gębka, + Antoni Szymczukiewicz, + Tadeusz Janicki, + Stanisława Pawlicka.  Dobry  Jezu  a nasz Panie da im wieczne spoczywanie.
  7. Parafianom i Gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz udanego tygodnia. Szczęść Boże.
Comments are closed.